Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик
Каталог
Укр

Материнські плати

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Системний блок складається з безлічі компонентів. Системна плата (материнка) виступає в ролі фундаменту комп'ютера, незалежно від його призначення і потужності. Як правило, першим купують процесор, а вже під нього підбирають материнку.

Досить тривалий час материнські плати зустрічалися лише в системних блоках комп'ютерів. На сьогоднішній день цей елемент присутній практично в будь-якому цифровому пристрої будь то фотоапарат, телевізор, або смартфон. Системна (материнська) плата являє собою каркас, до неї підключаються всі дочірні компоненти комп'ютера.

Особливості

Системна плата створена друкарським способом на основі стеклотекстолитового волокна з покриттям з мідної фольги. На поверхні цієї фольги прокладають спеціальні доріжки – провідники. Саме ці інформаційні шини дозволяють підключати до плати всі необхідні компоненти. Комп'ютерна материнка рясно забезпечена різноманітними роз'ємами, за допомогою яких стає можливим підключення і заміну різних деталей ПК.

Системна плата – це база персонального комп'ютера. Без сумніву, роль центрального процесора і оперативної пам'яті дуже важлива. Однак без материнської плати вони не мають можливості взаємодії між собою. Таким чином материнка виступає сполучною ланкою для всіх інших компонентів ПК.

Види материнських плат

На сьогоднішній день представлено величезний асортимент даних комплектуючих від різних виробників. Всі вони поділяються на підвиди: сумісність центрального процесора, та інших технічних характеристик. Перш ніж купити плату, слід враховувати підтримку процесорів. Всі плати поділяються на два види:

  • Сокет призначений для AMD (AM3+. AM4)
  • Сокет Intel (1151, 1151-v2. 2066)

Також існує загальна класифікація материнок по форм-фактору. Цей параметр вказує на форму та розміри плати, а також можливість кріплення в корпусі. Найпопулярніші представники:

  • ATX – стандартний тип з великими розмірами. Відмінно підійде як для ігрового складання, так і для робочого ПК. Середні габарити такої плати – 305/244 мм. Має сумісність з основними моделями корпусів, не схильна до перегрівів, присутня можливість установки декількох відеокарт.
  • Micro ATX – порівняно з оригіналом, має більш скромні габарити (244/244 мм). Як правило такий форм-фактор використовує меншу кількість гнізд PCI. Ці материнські плати використовуються переважно для створення робочих ПК. Незважаючи на це, іноді з допомогою даної платформи створюються ігрові станції.
  • Mini ITX – найменші, мають розмір 170/170 мм. Основною перевагою таких плат є те, що їх розміри можна порівняти з ігровою консоллю. Найбільш підходящі для створення мультимедійних і робочих систем.

У нас зібраний великий асортимент системних плат для ПК за доступною ціною. На сайті можна ознайомитися з усіма актуальними платами, і замовити недорого якісну модель для ігор і роботи.

Вгору