Кількість
|
Вартість
|
||
|
Слово «патч-панель» прийшло в наш побут з англійської мови. Зараз цей термін широко використовується в середовищі вітчизняних IT-фахівців. У перекладі з професійного сленга – комутаційна панель. Дане обладнання є пасивним елементом при побудові кабельних телекомунікаційних мереж.
Сучасні оптоволоконні мережі мають досить розгалужену структуру. Для того, щоб грамотно спроектувати масштабну мережу, використовуються спеціальні патчпанелі. З їх допомогою вдається розподілити і прокласти велику кількість оптоволоконних кабелів (патч-кордів).
Особливості і різновиди
На ринку представлений широкий асортимент комутаційних панелей для мереж будь-якого призначення. Традиційна конструкція комутаційної панелі для оптоволоконних мереж представлена у вигляді 19-дюймової металевої коробки. На передній частині панелі розташовуються адаптери для підключення патч-кордів. Із зворотного боку виводяться оптичні кабелі, з коннекторами на кінцях. Завдяки цьому, перемикання пристроїв можна здійснювати без використання зварювання або механічного з'єднання.
Всі патчпанелі для оптоволоконних мереж поділяють за двома показниками: кількість портів і тип роз'єму (з'єднання).
Кількість портів в комутаційній панелі залежить від кількості передбачуваних пристроїв у мережі. В патч-панелі може бути до 96 портів. Найпоширенішими варіантами є панелі на 24 роз'єми. Такої кількості портів достатньо для вирішення більшості завдань. Але якщо в майбутньому планується розширювати мережу, то слід зупинитися на 48 портах.
Також дані пристрої розрізняються за типом використовуваного кабелю:
- Simplex (одинарний) – 1 кабель;
- Duplex (здвоєний) – 2 кабелю.
Зовні такі крос панелі легко розрізнити за розміром гнізд для роз'ємів.
В оптоволоконних мережах використовуються різні формати контактів. Тому, перш ніж купити панель, необхідно враховувати тип роз'єму. Виходячи з форм-фактора, виділяють наступні типи з'єднань:
- SC – коннектор стандартних розмірів з пластикової засувкою. Це найбільш поширений тип з'єднання, присутні варіанти для одинарних і здвоєних кабелів.
- LC – зменшений пластиковий варіант коннектора, обладнаний засувкою.
- ST – коннектор багатоходовий, виконаний з латунно-нікелевого матеріалу, використовується байонетний замок.
- FC – стійкий до вібрації, фіксація коннектора виконується за допомогою накидної гайки.
В нашому магазині можна легко підібрати і купити недорого відповідну патч-панель. В наявності всі варіанти комутаційних панелей для реалізації будь-яких типів мереж. Доступна ціна, продукція перевірених брендів, великий вибір роз'ємів і форм-факторів.