Кількість
|
Вартість
|
||
|
Оперативна пам'ять (ОЗУ, оперативка) – один з важливих компонентів стаціонарних ПК і ноутбуків. Системні вимоги ігор і програмного забезпечення постійно збільшуються. Кількість встановленої ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті впливає на коректність роботи комп'ютера зі складними програмами та іграми. У деяких випадках, купівля додаткової планки RAM – це реальний спосіб недорого збільшити швидкодію системи.
Роль ОЗП в комп'ютері
По суті, цей елемент комп'ютерних систем відповідає за тимчасове зберігання програмного коду про роботу комплектуючих, зокрема процесора. Швидкість роботи ПК, безпосередньо пов'язана з обсягом встановленої на борту оперативки. Якщо її більше, то більше додатків і операцій можна запускати на системі.
Вона є енергозалежним елементом. При відключення комп'ютера від мережі, всі дані з пам'яті (ОЗП) стираються. Цей елемент комп'ютера необхідний для роботи системних додатків, ігор і програм в режимі реального часу. Швидкість роботи ОЗП поступається швидкості роботи кеша центрального процесора.
ОЗП працює разом із зовнішнім накопичувачем і центральним процесором. Принцип такої взаємодії легко спостерігати в наступних етапах:
- накопичувач передає дані на планки RAM (оперативної пам'яті);
- оперативка виконує функцію передавання отриманих даних на процесор;
- центральний процесор обробляє отриманий обсяг інформації, і передає його на пристрої вводу-виводу.
З цього видно, що схема роботи ОЗП досить проста. Її головна роль – бути посередником передачі інформації, яка міститься на зовнішньому накопичувачі, до серця комп'ютера. Теоретично, можна було б обійтися без її використання. Але, тоді б тривалість обміну даними між ЦП і вінчестером значно збільшилася. Продуктивність обладнання була б достатньою для виконання сучасних завдань, і сенс існування такого комп'ютера був би незначним. З цього можна зробити висновок, що чим більш об’єм RAM пам'ять, тим швидше працює вся система.
Різновиди
На сьогоднішній день велика кількість виробників займається випуском оперативної пам'яті. Вона класифікується за багатьма параметрами: обсяг, частота, схема таймінгів. Однак існує більш узагальнений розподіл типів оперативної пам'яті:
- DIMM – використовується в більшості стаціонарних комп'ютерів, а також в деяких моноблоках.
- SO DIMM – більш компактний за розмірами, використовується в лептопах, моноблочних ПК. Такий тип ОЗП зрідка можна зустріти в міні-ПК з відповідним форм-фактор материнської плати.
Так як ОЗП використовується з самого початку розвитку комп'ютерних технологій, за цей час вийшло кілька поколінь, які розрізняються по частоті. Застарілі DDR, DDR2 практично не використовуються на сьогоднішній день, і підходять для застарілих платформ. На сьогоднішній день застосовується два актуальних покоління ОЗП:
- DDR3 (800-2300MHz)
- DDR4 (1600-3200MHz)
При складанні нового ПК, використовується тип пам'яті DDR4. Однак попереднє покоління все ще актуально для старих платформ, процесорів.
Купівля
Додаткова планка ОЗУ – це результативний спосіб підвищення продуктивності ПК за недорого. У нас можна купити всі типи ОЗП під актуальні завдання за доступною ціною.