Кількість
|
Вартість
|
||
|
Штативи задіяні в роботі фотографів вже тривалий час, адже перші камери були досить важкими, а процес зйомки був тривалим. У такій ситуації штатив допомагав фотографу і полегшував його роботу.
види штативів
В цілому все штативи ділять на 4 категорії:
- Трипод. Має три "ноги", з'єднаних з центральною опорою, на яку кріпиться фотоапарат. Це один з найпоширеніших помічників фотолюбителя.
- Монопод. Складається з однієї "ноги" і місця для кріплення техніки. Найчастіше такі пристрої використовують зі смартфонами і невеликими фотоапаратами. Деякі моделі моноподів стоять зовсім недорого .
- Штатив-струбцина. Складається з власників і міцного гвинта, за допомогою якого штатив надійно закріплює техніку на опорі підходящої форми.
- Штатив-прищіпка. За своїм виглядом і особливостям схожий на струбцину, тільки замість гвинта тут міцна прищіпка.
Основні характеристики
Які особливості впливають на його роботу і зручність його експлуатації:
- Матеріал виготовлення. Найчастіше це метал, пластик або вуглепластик. Іноді можна зустріти штативи з дерева.
- Робоча висота. Визначається відстанню від опори для штатива до майданчика кріплення камери. У триподов є мінімальна і максимальна робочі висоти. Ідеально, якщо видошукач фотоапарата знаходиться на рівні очей фотографа. Найвища точка робочої висоти повинна розташовуватися вище зростання фотографа.
- Параметри в зібраному стані. Важливі вага і висота. Кожен фотограф визначає для себе спосіб транспортування техніки і найбільш зручні параметри в конкретному випадку.
- Робоче навантаження. Повинна відповідати обладнанню, яке є у фотографа, щоб не допустити перевантаження опори.
- Тип голови і різьблення. Розрізняють кульову голову і голову з тривимірною регулюванням. У першому випадку рекомендовано використовувати легкі фотоапарати, у другому випадку голова витримає важку техніку і забезпечить надійне кріплення. Різьба буває двох типів - 1/4 "і 3/8", для легких і більш важких камер відповідно.
Правильний вибір штатива
Наступні рекомендації підкажуть, на що звернути увагу при покупці штатива.
- Середня по вазі опора буде оптимальним рішенням. Занадто легкий штатив може бути нестійкий, а надто важкий проблематично транспортувати.
- При виборі штатива варто спробувати прикріпити до нього свою техніку, і зрозуміти, наскільки це швидко і зручно.
- Прогумовані вставки на ручках забезпечать надійне захоплення при перенесенні.
- Варто вибирати штатив, максимальне навантаження якого вище ваги наявної техніки.
Правильно обраний штатив робить роботу фотографа приємніше і зручніше, а якість знімків при цьому виходить на новий рівень. На нашому сайті можна вибрати і купити різні моделі штативів за прийнятними цінами .