Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик
Каталог
Укр

Блоки живлення

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Блоки живлення — це механізми, необхідні для кожного електронного пристрою. Їх завдання полягає в тому, що вони перетворюють електричний струм в такий формат, який необхідний певній технічній конструкції. Наприклад, надають потоку потрібну потужність, силу і частоту. Іноді у користувачів ПК виникає необхідність придбати новий блок живлення. Наприклад, у випадку поломки старого механізму. Купити їх недорого можна у нас.

Форм-фактор блоку живлення

Прилад повинний поміщатися в системному блоці і підключатися до всіх необхідних елементів — материнської плати, процесора, відеокарти, CD-приймача. На цей параметр впливає форм-фактор — особливість будови і структури механізму. Їх існує декілька:

  1. ATX — це великий прямокутний прилад. Він має дві конфігурації з відкритим і закритим вентилятором. Це найпоширеніша модель. Вона існує в двох формах: 1.0 і 2.0 (і вище). Перша версія підключається до елементів комп'ютера двадцятьма штирями, а друга — двадцятьма чотирма. 1.0 підходить для старих моделей, тому в основному в магазині представлені моделі 2.0.
  2. SFX мають форму невеликого акуратного прямокутника. Такі прилади підходять багатьом комп'ютерам.
  3. TFX — витягнутий форм-фактор. Підходить до системних блоків нестандартної форми.

Моделі ATX 2.0 часто мають можливість підключення і до старих комп'ютерів, адже підключати чотири зайвих штиря в такому випадку необов'язково — вони варіативні. Ціна на такі екземпляри вище, ніж на застарілі.

Особливості блоків живлення

Потужність — це головний критерій для подібного пристрою. В залежності від цього показника блоки живлення підходять для різних цілей:

  1. Для побутового використання або офісної роботи потрібен прилад потужністю не більш 400 Вт;
  2. Для комп'ютерних ігор, редагування фото і відео потрібно пристрій потужніший — до 650 Вт;
  3. Якщо на комп'ютері встановлено кілька відеокарт, кожна з яких задіяна в роботі, то блок живлення повинен мати потужність понад 650 Вт.

ККД — найважливіший критерій

Стосовно блоків живлення з ККД розуміється співвідношення вхідної потужності до вихідної. Звичайно, пристроїв з ідеальним показником не існує, але є вироби, максимально наближені до досконалості. Їх можна впізнати по позначці «Titanium». Самі непродуктивні моделі помічені позначкою «Простий».

Відповідний блок живлення прискорить роботу ПК і продовжить термін його служби.

Вгору