Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик
Каталог
Укр

Кабелі передачі даних

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Кабелі передачі даних дозволяють підключати телефон до комп'ютера. Здавалося б, може підійти дріт від зарядного пристрою. Але є між ними насправді відмінності? Скільки видів кабелів існує?

Функції і види кабелів для передачі даних

Кабель для синхронізації даних здатний передавати не тільки інформацію, але і заряд. Максимальна фіксація в декількох точках, на вводах і виводах, дозволяє надійно поміщати роз'єми гнізда пристроїв.

Найчастіше в електронних пристроях використовується роз'єм USB. Завдяки йому стикування контактів здійснюється в строго визначеному порядку. Це безперечна перевага такої поширеної сьогодні технології.

Щоб придбати правильний кабель, необхідний для конкретного пристрою, потрібно розібратися в основних різновидах:

  • стандартний – як правило, є частиною, що входить в комп'ютер; в телефонах такі великі гнізда не зустрічаються; можуть бути також відповідною частиною в інших пристроях;
  • мікро – універсальний вид, який використовується у більшості виробників, підходить для сучасних гаджетів;
  • міні – застаріла різновид роз'єму, раніше їх вбудовували в джойстики, старі телефони, електронні книги та інші.

Існують також перехідники, з допомогою яких можна підключити цифрову техніку і до інших пристроїв: принтерів, флешці, жорсткого диску, клавіатури.

Окремо варто розповісти про шнур типу Lightning, влаштований зовсім по-особливому. Така технологія була придумана спеціально для пристроїв фірми Apple. Їх не можна нічим замінити, і до інших смартфонів вони не підходять.

Колись у них було 30 контактів, після певних модифікацій розробники вирішили залишити 8 і розташувати їх дзеркально. Це дозволяє використовувати штекер в будь-якому положенні, а електрика і цифрові дані переміщаються в будь-якому напрямку. Примітно, що старі пристрої з 30 контактами не стикуються з новими, де їх уже 8.

Основні параметри кабелів

Кабелі передачі даних можуть коштувати недорого або навпаки. Ціна залежить від кількох основних факторів:

  1. Довжина кабелю – деколи може зіграти злий жарт з користувачем, постійно перекручуючись і стираючись, у підсумку такий провід зіпсується, контакт де-небудь розірветься.
  2. Тип роз'єму – про них було розказано вище, він визначає мету використання, тип самого пристрою і фірму-виробника.
  3. Оригінал або аналог – найчастіше за офіційну модель переплачують прихильники відомим брендам. Але на до гаджета може підійти кабель іншого виробника, дешевше в кілька разів.
  4. Якість – обмотка може бути полімерне (гумовим, силіконовим) або тканинним. Перший варіант менш довговічний, зате тканинна оболонка більш гнучка і міцна, прекрасно підходить для носіння в рюкзаку, сумці. Максимальну стійкість до механічних пошкоджень забезпечить металева обмотка, але обійдеться такий екземпляр дорожче.
Вгору