Кількість
|
Вартість
|
||
|
Будівельний ніж – це легкий в освоєнні, і при цьому абсолютно універсальний інструмент. Він широко застосовується в монтажних роботах і вже довгі роки виробники адаптують його під різні завдання. Незмінною залишається лише його ріжуча природа. Широкий асортимент моделей будівельних ножів дозволяє купити підходящу.
Особливості конструкції
Монтажні ножі можуть мати різноманітні леза. За цією ознакою вони діляться на дві групи:
- постійно фіксована ріжуча частина;
- змінне лезо.
Обидва варіанти мають ряд плюсів і мінусів. Багато новачків, по своїй недосвідченості, віддають перевагу фіксованим лезам, навіть не розглядаючи інший вариант. Так, такі ножі і правда служать роками. Крім того, вибір у бік фіксованого ріжучої частини виключає всі витрати на експлуатацію ножа. Проте в деяких ситуаціях такий інструмент може стати марним або малоефективним. При тривалих роботах лезо тупиться і вам доведеться носити з собою точильний камінь. Тому в цьому відношенні змінні леза куди зручніше.
Різновиди будівельного ножа
У ножів зі змінним типом ріжучої частини є безліч підвидів:
- Дисковий. Незамінний у роботі з м'якими матеріалами або тканиною. Забезпечує швидкий і рівний розкрій. Термін служби визначається заточуванням диска.
- Цільно-монолітний. На тлі аналогів його виділяє монолітне лезо. Воно чимось нагадує трапецієвидний, однак має лише одне вістря. Найкращі результати цей інструмент показує в тих роботах, де необхідна висока точність. Зазвичай має невеликі габарити і округлу ручку, за формою нагадує олівець.
- Сегментарний. Найбільш розповсюджений зразок. Не великі витрати при експлуатації поясняються невисокою ціною матеріалів. Лезо такого ножа представляє собою тонку металеву пластинку з поперечними насічками по всій довжині. Якщо кінець леза затупився, непридатний для роботи край обламується, і ніж знову стає гострим.
- Трапецієподібний. За своїм функціоналом ближче всього до сегментарного, однак його відрізняє більш високий показник безпеки. На лезі відсутні надсічки, що забезпечують стійкість до поломки або згинання леза. Характерну назву отримав за трапецієподібну форму. Відсутність довгого леза перешкоджає проведенню деяких робіт.
Незважаючи на різницю моделей, по суті, кожен інструмент робить схожі функції і може бути замінений найближчим аналогом.