Кількість
|
Вартість
|
||
|
Плоскогубці вже давно залишаються одними з найбільш затребуваних знарядь праці. Їх активно застосовують не тільки професіонали, але й домашні майстри. Ця річ вважається незамінною серед механіків, електриків і ювелірів. І що вже там, без них не обходиться ні одне домашнє господарство. В нашому інтернет-магазині ви можете недорого купити вподобані плоскогубці.
Різновиди інструменту
Плоскогубці відносять до групи монтажно-слюсарних інструментів. Їх відмітною особливістю є «губи». При зімкнутому положенні вони нагадують піраміду. Зазвичай використовують їх для того, щоб хапати, згинати або перекушувати дрібні об'єкти. Їх різновиди відрізняються формою робочої частини. Вони бувають наступними:
- Вузькі і видовжені губи. Іноді їх ще іменують вузькогубцями. За зовнішніми ознаками схожі на щипці і підходять для роботи в тісному просторі. Зазвичай використовуються ювелірами. З їх допомогою збирають крихітні прикраси і надають форму дротові. Робоча частина не має насічок, завдяки чому інструмент не залишає механічних пошкоджень на м'яких матеріалах.
- Вигнуті. У цих плоскогубцях губи можуть бути загнуті під різним кутом. Особлива форма допомагає вести роботу з деталями, які перебувають у важкодосяжних місцях. Їх активно використовують для лагодження електронних пристроїв, оскільки дрібні деталі накриті платами, під які не залізти звичайними плоскогубцями.
- Качкодзьоби. Застосовуються для захоплення невеликих предметів. Їх губи сильно завужені і максимально наближені до формі піраміди. Бувають моделі з ріжучою кромкою, завдяки чому з'являється можливість перекусити дріт або проводи.
- Круглі. Активно використовуються при монтажі і слюсарних роботах. За суттю вони є щипцями, але їх губи мають кругле закінчення. Вони поділяються на два види: циліндричні і конічні. Основною сферою їх застосування залишається робота з тонким дротом, прутиками і металевими жилками.
Складові елементи
Плоскогубці, як і пасатижі, відносяться до класу шарнірних інструментів. Кожен представник має свої особливості, однак можна виділити загальні моменти:
- дві основні частини конструкції з'єднані шарнірним механізмом;
- рукоятка зазвичай має зігнуту форму і виготовляється з гуми або міцного пластику;
- робоча поверхня залишається плоскою.
Від зміни форми змінюється і призначення плоскогубців.