Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик
Каталог
Укр

HDD накопичувачі

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Жорсткий (накопичувач) диск призначений для зберігання даних на комп'ютері. Цю інформацію поділяють на два види – додатки та ПО, а також дані, які використовуються цим забезпеченням. Від якості жорсткого диска залежить збереження інформації, працездатність і швидкість збірки.

Особливості та технічні характеристики

У разі, коли накопичувач планується застосовувати в основному для збереження об'ємної інформації, основним критерієм є його ємність. Місткий диск дозволить зберігати на тривалий час великі обсяги інформації: фільми, фотографії і багато іншого. Геймерам і просто любителям сучасних ігор теж важливо мати містке сховище, так як вони займають чималий простір. Однак, крім місткого вінчестера, для комфортного проведення часу у вимогливих іграх важливо враховувати швидкість обміну інформацією.

Основні дані про жорсткі диски:

  • Обсяг – мабуть, один з головних критеріїв оцінки сховища. Цей показник означає максимальний об'єм файлів, які можна записати на магнітний носій. На сьогоднішній день, розміри інформації обчислюються гігабайтами. Якщо потрібно комфортно користуватися всіма функціями ПК, необхідно мати в середньому 500 ГБ сховища, а краще 1 ТБ. Такого об'єму вистачить середньому користувачеві. Сучасний ринок пропонує накопичувачі від 300ГБ до 5-6 ТБ. Ціна диску безпосередньо пов'язана з кількістю пам'яті.
  • Швидкість роботи – це час запису-читання самого HDD. Цей показник впливає на продуктивність усієї системи. У технічних характеристиках виробник вказує час, який необхідно апарату для отримання інформаційної одиниці.
  • Інтерфейс підключення – показує сумісність пристрою з іншими комплектуючими ПК. Простими словами це спосіб підключення вінчестера до материнської плати комп'ютера. У більшості випадків, внутрішні накопичувачі підключаються по інтерфейсу SATA.
  • Форм фактор – розміри накопичувача HDD в дюймах. Зараз актуальні два форм-фактора: 2,5 дюйма для ноутбуків, і 3,5 дюйма для настільного ПК. Більшість сучасних корпусів сумісні з обома форм-факторами, так як там призначені спеціальні місця для установки цих носіїв. Однак для встановлення вінчестера розміром 2,5 дюйма в стаціонарний ПК може знадобитися спеціальний перехідник.
  • Швидкість обертання шпинделя – кількість обертів за проміжок часу (1 хвилина), яка фактично показує швидкодість магнітного накопичувача. Чим вище швидкість, тим жвавіше вінчестер знаходить розділи з необхідною інформацією. Для вирішення користувальницьких задач достатньо купити вінчестер зі швидкістю від 5 до 7 тисяч об/м.
  • Кеш пам'ять – це внутрішня пам'ять диска, яка відповідає за правильне зберігання даних і завантаження інформації. Розмір кешу варіюється в діапазоні від 16 до 256 МБ.
  • Зносостійкість – вказує на довговічність роботи накопичувача. Жорсткий диск містить в собі механічні частини, які так чи інакше зношуються. Покладатися треба не тільки на відгуки, необхідно також дивитися інформацію від виробника. Там вказується термін корисної служби – у середньому 5 років при максимальному навантаженні.

У нашому магазині представлений широкий асортимент HDD накопичувачів. Якісний девайс здатний за недорого розширити сховище комп'ютера, і підвищити продуктивність системи.

Вгору